DALFSEN – Het aangekondigde concert van de Achterhoekse band Normaal op 12 september aanstaande in Dalfsen is nagenoeg uitverkocht. Afgelopen vrijdag ging de kaartverkoop van start. Er ontstond een run op de toegangskaarten voor het optreden van de oudste boerenrockband van Nederland. De organisatie van het Sallands Bakfeest in Dalfsen koos net als in 2025 voor een fysieke kaartverkoop.
Op zondag gingen de resterende kaarten online in de verkoop.
9000 kaarten verkocht
Vrijdag verkocht de organisatie in zo’n twee uur tijd 9000 kaarten voor de laatste grote show van de band dit jaar. Via de website van het Sallands Bakfeest werden op zondag online nog eens ruim 1000 kaarten verkocht. Normaal trad Hemelvaartsdag op in Lochem in het Openluchttheater. Daar konden toen ongeveer 2000 mensen bij aanwezig zijn. Om de Anhangers tegemoet te komen, besloot de dialectband er in 2026 nog een groter optreden aan vast te plakken.
Net als in 2025 koos de popgroep voor een concert in Dalfsen. ‘Olderwets Høken’ in de tent op het feestterrein aan de Welsummerweg. Normaal bestaat inmiddels meer dan 50 jaar. De band trad de afgelopen jaren weer regelmatig op, zoals in 2024 in het Openluchttheater in Lochem en gaf op die locatie toen drie shows.
Bekijk de video
In de rij
Afgelopen vrijdag kwamen Anhangers uit alle windstreken naar sportpark de Gerner in het dorp om een kaartje voor het concert te kunnen bemachtigen. De mensen stonden er uren voor in de rij of sliepen er zelfs voor in de auto. Om alvast in de Normaal sfeer te komen, zorgde dialectband Bezzem voor de muzikale omlijsting voor de wachtende boerenrockers in de rij.
Programma 12 september
Het Sallands Bakfeest heeft het programma voor het optreden van Normaal op zaterdag 12 september bekendgemaakt. Het voorprogramma begint om 19.00 uur met een optreden van de band Ja Dat Zal uit de omgeving Lutten met voormalig Kisjeskearls zanger en gitarist Dennis Pilage. Ook speelt de huidige Normaal drummer Timo Kelder samen met zijn broer Jeroen in Ja Dat Zal.
Zij trappen de avond af op de platte wagen buiten bij de feesttent.
Daarna volgt er een optreden van de uit Brabant afkomstige band Bertus Staigerpaip, die onder meer bekend is van de nummers ‘Ik Sjouw In de Bouw’ en ‘De Handelaar’.
Aanvang: 19.45 uur.
Normaal
Vervolgens begint Normaal als hoofdact om 21.00 uur en gaat het opnieuw een legendarische avond worden in Dalfsen. De band trad er in al die jaren tientallen keren op en heeft een goeie band met het dorp, waar naast de Nederlandstalige muziek de boerenrock geliefd is.
Welke band de avond mag afsluiten is nog onbekend. Het optreden van Normaal duurt tot 23.30 uur. De band brak in de jaren ’70 door met het nummer ‘Oerend Hard’ en zette de dialectrock landelijk op de kaart. Uiteraard zal Normaal die grote hit op 12 september aanstaande ten gehore brengen in Dalfsen.
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt.De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door uw Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een website of over verschillende websites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.