mei 18, 2025
mei 18, 2025
Vandaag is de overname van Radio Netwerk Nederland (RNN) door Cellnex Netherlands B.V. officieel geworden. RNN, dat onderdeel was van N. Silvius Holding van Nico Silvius, hield zich bezig met etherdistributie via FM en DAB+. Zo heeft het onder andere het landelijke FM-netwerk van YourSafe Radio gerealiseerd en recent ook diverse lokale DAB+-netwerken aangelegd.
Met deze overname versterkt Cellnex Broadcast Partners – onderdeel van Cellnex Netherlands – zijn positie binnen de Nederlandse radiodistributiemarkt. Volgens het bedrijf is dit een belangrijke stap richting innovatie en stabiliteit van het radionetwerk in Nederland.
Belangrijk om te weten: alleen de etherdistributiediensten zijn overgenomen. De productie van commerciële radioprogramma’s en online radio blijft in handen van Nico Silvius en valt onder zijn bedrijf NLRADIO. Ook het personeel van RNN blijft werkzaam binnen N. Silvius Holding en maakt dus geen deel uit van de overname.
De overname is per direct van kracht. Hierdoor kunnen beide partijen zich beter richten op hun eigen kernactiviteiten. Nico Silvius legt de focus op de productie en exploitatie van zijn radiomerken, zoals RADIONL. Ook biedt deze stap hem ruimte om zich voor te bereiden op de aankomende frequentieveiling en zijn positie binnen de NLCO-markt verder te versterken.
Cellnex Broadcast Partners neemt de bestaande infrastructuur van RNN over, waaronder de recent aangelegde DAB+-netwerken voor de NLPO. Deze worden geïntegreerd in het bredere netwerk van Cellnex, zodat zowel regionale als landelijke radiodiensten optimaal ondersteund blijven.