Piraten Power Hour in Meppel. Het duo timmert aan de weg en stond recentelijk op de Zwarte Cross en Truckstar in Assen
Piraten Power Hour
Video: Het optreden van Piraten Power Hour op de Groenmarkt in Meppel trok veel jongeren
Het duo bracht met bekende piratenhits de Groenmarkt in beweging. Het muziekprogramma in de avonduren trok zowel jonge als oude bezoekers en was een succes. Overal in de Drentse stad waren er activiteiten en muziek. Dat begon al overdag.
De donderdagavond werd afgesloten door een geslaagd optreden van de Drentse rockband Mooi Wark.
Bekijk de beelden
Boerendag
Donderdag Meppeldag stond 23 juli in het teken van een Boerendag in het centrum. In de winkelstraten, op het Kerkplein, de Groenmarkt, de Wheem, Stoombootkade en het Prinsenplein waren er tal van activiteiten, DJS en live muziek. Een aantrekkelijk programma met als thema het platteland. Ook werd de boerenkalender gepresenteerd en trad Boer Bennie op.
De kinderen konden rondrijden op traptrekkers of het kindertheater bezoeken.
Daarnaast waren er optredens van zanger Dennis van Dam, de uit Friesland afkomstige band Vangrail, Gladjakkers en onder andere zanger Ruben Luders. De Boerendag trok veel bezoekers naar Meppel.
Donderdag Meppeldag
Donderdag 16 juli was de aftrap van de eerste Donderdag Meppeldag. Een jaarlijkse reeks donderdagen in juli en augustus, waarin Meppel bruist van de activiteiten in het centrum. Zanger Justen de Wildt had een week eerder de Groenmarkt al op zijn kop gezet met de zomerhit ‘Cheerio’.
Deze donderdag vielen de rockplaten van Mooi Wark en de piratenklassiekers van Piraten Power Hour in de smaak bij het publiek, die alles hard meezong. Van ‘Ik Bin En Blief Een Boer’ tot de nummers van legendes als Henk Wijngaard en Drukwerk.
Mooi Wark
Fans van Mooi Wark waren al vroeg in de avond aanwezig, om een plekje vooraan bij het podium te kunnen bemachtigen
Mooi Wark haalde vervolgens alles uit de kast om er een spetterende show van te maken op eigen Drentse grond. Het was alweer een tijdje geleden dat de band van Bert Koops in Meppel had opgetreden. De Drentse boerenrockband stond onlangs ook op het hoofdpodium van de Zwarte Cross in Lichtenvoorde in De Achterhoek.
Mooi Wark trakteerde Meppel een week later op een uitgebreide show met dialectrock uit de eigen streek.
30 juli Straattheaterdag
Donderdag 30 juli zijn er opnieuw activiteiten en muziek in het centrum van Meppel met onder meer een braderie, ‘spijkerbroekhangen’ en straattheater. In de avond zijn er o.a. optredens van zanger Thomas Berge en de band Papa Di Grazzi.
De verwachting is dat de Straattheaterdag (met live acts op iedere hoek van de straat) opnieuw veel publieke belangstelling zal trekken naar de binnenstad.
Fotoverslag
Tekst en beelden
© 2026 Popjournalist
www.onckovankammen.nl










