Background

Jukebox

Grootste kerstboom ter wereld gaat dit jaar eerder aan

De feestdagen beginnen dit jaar extra vroeg in IJsselstein! De bekende Gerbrandytoren, die jaarlijks wordt omgetoverd tot de ‘Grootste Kerstboom ter Wereld’, wordt op zaterdag 28 november 2026 al verlicht. Dat is ruim een week eerder dan gebruikelijk.

Normaal gesproken worden de duizenden lichtjes in de zendmast pas na Sinterklaas ontstoken. Dit jaar heeft de organiserende stichting besloten het feestelijke moment naar voren te halen, zodat inwoners van IJsselstein gezamenlijk het begin van de winterperiode kunnen vieren.

Een bijzondere kersttraditie

Volgens voorzitter Ghita van der Kraan is het ontsteken van de kerstboom ieder jaar opnieuw een magisch moment dat jong en oud samenbrengt. De organisatie hoopt met de vervroegde verlichting nog meer mensen te laten genieten van deze bijzondere traditie.

De Gerbrandytoren werd in 1992 voor het eerst omgetoverd tot een gigantische kerstboom. Sindsdien is het indrukwekkende lichtspektakel uitgegroeid tot een bekende Nederlandse kersttraditie.

Door technische problemen en financiële uitdagingen kon de verlichting in sommige jaren niet doorgaan. Zo zorgde een blikseminslag in 2017 ervoor dat het complete systeem uitviel.

Tot en met Driekoningen

De verlichte zendmast blijft volgens traditie schitteren tot en met 6 januari 2027, Driekoningen.

Met de vroege ontsteking op 28 november krijgt Nederland dit jaar dus al vóór Sinterklaas een flinke dosis kerstsfeer!